Новини > Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови

На планеті існує близько шести тисяч мов. Із них офіційних, тобто таких, які визнані державними — 95. Майже половині мов світу загрожує зникнення. Щоб підтримати культурне різноманіття й багатомовність у ЮНЕСКО вирішили щороку 21 лютого відзначати Міжнародний день рідної мови.
Цього дня вихователі провели з дітьми бесіди та заняття, присвячені темі рідної мови "Ой, яка чудова, українська мова", "Мова рідне, слово рідне". Вихователі групи №7 запланували тематичне заняття, приурочене до Дня народження Лесі Українки - великої української поетеси, прозаїка, драматурга, перекладача, літературного критика і фольклориста. Напевне, ні до неї, ні після неї не було поета-жінки такої величини, яка б впливала на формування свідомості цілих поколінь. Леся Українка ввійшла в нашу культуру як символ незламності і боротьби.
Дошкільнята нашого закладу із задоволенням приймали участь у драматизації та інсценізації відомих українських казок.
Як підсумок проведеної роботи, малюки старших та середньої групи організували виставку власних малюнків до творів українських письменників та народних казок.
Формування любові до рідної мови починається з колиски. Саме батьки формують любов та повагу у дітей до рідної мови. Тому, вихователі всіх вікових груп організували у батьківських куточках виставки творів художньої літератури "Українські письменники - дітям" та консультації "Виховуємо казкою".