Новини > Школа В.О.Сухомлинського в педагогічному коледжі

Школа В.О.Сухомлинського в педагогічному коледжі

Невичерпним джерелом у вирішенні завдань освіти є використання педагогічних ідей В.О. Сухомлинського, усе життя якого було присвячене вихованню нової людини – усебічно й гармонійно розвиненої, свідомої й активної.

  На початку грудня в теплій, дружній атмосфері Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І.Я. Франка відбулося засідання круглого столу на тему: “Педагогіка добра, педагогіка діалогу В.О. Сухомлинського”. На заході були присутні науковці з Києва, учителі вихователі, студенти та викладачі коледжу.

 

  Розпочала конференцію Н.В. Грона, кандидат педагогічних наук, викладач коледжу.  

  Продовжила конференцію Т.Т. Катаєва, керівник опорної школи з впровадження ідей В.О. Сухомлинського Прилуцької загальноосвітньої школи №3 ім. Сергія Гордійовича Шовкуна.  Наступною до слова запросили І.В. Волошину – вихователя-методиста дошкільного навчального закладу №8, центр В.О. Сухомлинського. Вона розповіла про роботу їхнього закладу, у якому навчають своїх вихованців пізнавати красу планети, красу оточуючого. Адже, використовуючи спадщину В.О. Сухомлинського у своїй роботі, вихователі виховують інтерес до його творчості, розвивають мислення та мовлення вихованців, пізнавальні здібності, учать наслідувати позитивні риси героїв у прочитаних оповіданнях, бачити красу навколо себе, словами та емоціями передавати свій настрій, ставлення до побаченого, прочитаного.

    “Відповідальність перед дитиною – це основний висновок сьогоднішньої зустрічі, – виступив О.А. Невмержицький, кандидат педагогічних наук, доцент, – Наше завдання – направити дитину в потрібне життєве русло”.  

  “Екологічна проблематика була однією з перших проблем Сухомлинського”, – так почав свій виступ Ю.А. Скиба – науковий співробітник відділу педагогіки і психології вищої освіти, інституту вищої освіти НАПН України

О.М. Кочерга, кандидат педагогічних наук, викладач коледжу звернула увагу присутніх, що читання творів В.О. Сухомлинського – невичерпне джерело фахової підготовки майбутнього вчителя.  

  Зустріч закінчилася, але інформація, донесена до присутніх, буде гарним приводом для роздумів. Сучасні новітні технології в освіті вивели навчання на високий рівень. Однак не слід забувати і про настанови В.О. Сухомлинського, які є постулатами сьогоднішньої педагогіки.