Профспілкова сторінка

Голова профкому ДНЗ№8, центру В.О.СухомлинськогоРадченко Тетяна ГригорівнаЧлени профкому

  1. Герасименко Сітлана Миколаївна

  2. Бургун Світлана Володимирівна

  3. Шаріпова Світлана Іванівна

Оленченко Любов Володимирівна

Колективний договір

Що таке колективний договір?

Колективний договір – це договір між представником працівників,тобто профспілковою організацією та роботодавцем.Колдоговір має силу Закону на підприємстві,де представники сторін домовляються про розмір і форму оплати праці,тривалість,умови,безпеку та охорону праці,житлово-побутове,медичне,культурне обслуговування,організацію оздоровлення та відпочинку.Встановлення додаткових порівняно з законодавством трудових і соціально-побутових пільг для працівників та членів їх сімей.

Колективний договір може поліпшувати умови праці та її оплати на підприємстві порівняно з Кодексом законів про працю,але у будь якому випадку не погіршувати їх.

Наявність на підприємстві колективного договору значно покращує становище працівників – встановлює для них гідні умови праці,оплату і соціальний захист,виключає можливість довільних стягнень і звільнень.

Переговори за колективним договором – це дуже відповідальна справа,до якої потрібно завчасно і дуже ретельно готуватися:від того,яких умов праці і соціального захисту вдається домогтися від роботодавця,залежать твій добробут і життєвий комфорт.